www.sheba.co.il
 
 
דף הבית > תפריט עליוןמועדון יולדות > בן או בת - בחרו שם לרך הנולד
ברית מילה רפואית
 


 
 
 

בן או בת...בחרו שם לרך הנולד


בחירת שם לרך הנולד היא התלבטות המעסיקה את ההורים לאורך חודשי ההיריון ובימים הראשונים שלאחר הלידה. שיקולים רבים נכנסים לתהליך קבלת ההחלטות של ההורים, בין אם אלו אינטואיציות של ההורים, שמות פופולאריים לתקופה, שמות בני משפחה שנפטרו ורוצים להנציחם, העדפות אישיות של כ"א מבני המשפחה [משני הצדדים] וכן הלאה...אז איך בוחרים? כיצד מגיעים לשם המיטבי עבור התינוק/ת?

 

 

 

שמות לבנות באותיות:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שמות לבנים באותיות:

 

 

טיפים לבחירת שם לילוד:  

טיפ ראשון:

בחנו בעדיפות עליונה את השם עליו חשבה האם במהלך ההיריון. ע"פ הנומרולוגיה הקבלית, מתקיימת תקשורת אנרגטית בין האם לתינוק, והאם מקבלת אינפורמציה לגבי השם המיטבי.  ואכן, אמהות רבות מציינות בהתלהבות, שכבר מתחילת ההיריון הן ידעו מהו השם שהן רוצות להעניק לילד. אנו מייחסים זאת למסרים שהאם מקבלת מהתינוק ואשר יש להתייחס אליהם באופן רציני.

 

טיפ שני:

הורים רבים נוטים להעניק שמות "טרנדיים" כלומר, שמות הנהנים מפופולאריות גבוהה באותה תקופה. יחד עם זאת, שמות אלו אינם בהכרח שמות אופטימאליים. לדוגמה, לפני מספר שנים רווח טרנד חזק של שמות קצרים כגון: גל, ים, רם, בן, חן וכד'. שמות אלו יפים ואין בהם דבר רע, למעט העובדה שע"פ "כוח האותיות" [הגישה הקבלית, המייחסת עוצמות ותכונות לכל אחת מאותיות הא"ב העברי] מתקיימת עדיפות דווקא לשמות ארוכים על פני שמות קצרים. הסיבה היא שככל שהשם ארוך יותר, כך נהנה הילד ממגוון תכונות והגנות רחב יותר הנובע מ"כוח האותיות".

 

טיפ שלישי:

טיפ זה מיועד לכל ההורים אך במיוחד להורים השוקלים גישה "טרנדית" עכשווית של שמות בכתיב חסר כדוגמת: "נעה" במקום "נועה", "מרב" במקום "מירב", "עמר" במקום "עומר" וכיוצ"ב. ע"פ "כוח האותיות" מומלץ להרבות באותיות אהו"י בשם, משום שאותיות אלו נחשבות לעוצמתיות ומספקות תכונות חשובות והגנות לאדם. [הבהרה - אין הכוונה להרבות באותה האות יתר על המידה, אלא להוסיף כמה שיותר אותיות מקבוצה זו. לדוגמה, השם אורי כולל א' ו' י', השם נועה כולל ו' ה', וכן הלאה.]

 

טיפ רביעי:

ע"פ המסורת נוהגים רבים לקרוא לילדם בשמו של קרוב משפחה שנפטר [סבא, אח וכד'] על מנת להנציח ולכבד את זכרו. יחד עם זאת, יש להבחין בין הענקת שם של קרוב משפחה אשר נפטר בשיבה טובה, לבין הענקת שם של אדם אשר נפטר באורח טראגי [למשל מחלה, מלחמה, תאונה]. לשם הקשור במוות טראגי יש חיבור ל"קארמה" שלילית. חשוב להבין שאין מדובר ב"שם רע" באופן גורף, אלא שם שהופך לבעייתי עקב הקארמה הטראגית שהוצמדה לו במקרה הספציפי.

 

טיפ חמישי:

הורים רבים מעניקים לתינוקם שני שמות הנרשמים בתעודת הזהות [כפתרון למחלוקת בין ההורים, לזכרו של קרוב משפחה וכיוצ"ב], כאשר רק אחד מהשמות נמצא בשימוש יומיומי. מבחינה נומרולוגית כל שם מעניק לתינוק ברכות וכלים למימוש פוטנציאל חייו, אולם רק השם הנמצא בשימוש יומיומי משפיע עליו אנרגטית באופן דומיננטי ומשמעותי בחייו. גם כאשר משתמשים בשם חיבה או קיצור לשם המקורי, שם זה הופך לדומיננטי יותר ככל שיותר אנשים משתמשים בו. מאחר ולכל אחד מהשמות עשויה להיות משמעות שונה בהתאם לתדר האנרגטי שבו, הרכב האותיות וכד', הרי שמומלץ להתייעץ איזה מבין השמות עדיף וישרת את התינוק טוב יותר במהלך חייו. טיפ זה מתאים גם להורים לילדים בוגרים יותר, אשר מרגישים צורך לבדוק את שמו של הילד מסיבות שונות כגון: קשיים בלימודים, קשיים חברתיים, בעיות בריאות ועוד. במקרה זה, לגישתי, אנסה לעזור לילד ראשית באמצעות שימוש באלטרנטיבות האפשריות לשימוש בשם הקיים [כמו הוספת אות, שימוש בשם חיבה מוכר וכד'], ואשתדל להימנע ככל הניתן מהחלפת שם הילד.

 

 

*הטיפים הנ"ל באדיבות מתי שטרנברג, נומרולוגית קבלית

 

למאמרים בנושא התאמת שם לרך:

חלק א'
חלק ב'
חלק ג'
חלק ד'

Send to a friend חזרה לראש הדף גירסה להדפסה
 
 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות,2014
Developed By Consist Created By Caisus